Kas notiek tālāk pēc cirsmas izsoles publicēšanas?

Kas notiek tālāk pēc meža cirsmas izsoles publicēšanas?

Esi “izbūries” cauri un ticis līdz finālam - tava pirmā cirsmas izsole ir publicēta portālā www.mezabirza.lv

Lieliski, bet varbūt Tev rodas jautājumi: Vai man zvanīs, vai man jāseko kam līdzi un vai ir vēl kas no manis vajadzīgs? Un vai vispār izsole "aizgāja" un esam saņēmuši informāciju?

Mums ir atbilde - turpmākais process ir vienkāršs. Šajā rakstā paskaidrosim, kas notiek pēc izsoles publicēšanas, un vai no Tevis ir vajadzīga kāda iesaiste.


1. Izsole iesniegta apstiprināšanai

Esi veiksmīgi apmaksājis izsoles publikācijas maksu un nosūtījis izsoli apstiprināšanai.

 • Šis ir brīdis, kad mēs savā pusē esam saņēmuši informāciju par Tevis izveidoto izsoli un pievienoto informāciju.

 • Pēc informācijas saņemšanas mūsu komanda vienas darbadienas laikā pārbauda iesniegto informāciju un piekoriģē to, ja nepieciešams ko papildināt (piemēram, cirsmā augošo koku sugu sastāvu un citu datu atbilstību novērtējumam). Reizēm gadās kādu no ievades laukiem aizpildīt nekorekti, bet nesatraucies - mūsu lieliskā komanda pirms publicēšanas pārliecinās par sludinājumā norādīto informāciju un noformējumu. 

 • Ja izsolē pietrūks kādi dokumenti vai cita informācija, kāds no mūsu komandas sazināsies ar Tevi pa norādīto telefona numuru.

 • Ja ar Tevi neviens nesazinās - visticamāk, viss ir kārtībā un izsole ir procesā uz publicēšanu.

 • Tiklīdz izsole ir publicēta un parādās visiem Meža Biržas mājaslapas apmeklētājiem, Tu saņemsi notifikāciju e-pastā.
   

2. Par Tavu izsoli tiek informēti potenciālie pircēji 

 • Potenciālie izsoles dalībnieki - mežizstrādes uzņēmumi, kas reģistrējušies Meža Biržā, saņem paziņojumu. Teju 450 pircēji vienlaicīgi saņem informāciju par jaunu cirsmas izsoli!

 • Ņem vērā, ka izsoles pilnu informāciju un pielikumus var redzēt tikai Meža Biržā reģistrēti lietotāji. 

 • Ciršanas apliecinājumu var redzēt tikai izsoles uzvarētājs - līdz tam informācija nav publicēta, bet redzams tikai ciršanas apliecinājuma Nr.

 • Tev ir iespēja izveidot arī slēgtu izsoli, kurā dalībniekus - konkrētus uzņēmumus, vari izvēlēties pats. Informāciju par izsoli tad saņems tikai konkrēti uzaicinātie dalībnieki.

3. Interesenti var apmeklēt mežu dabā

 • Izsoles termiņa laikā (aptuveni - nedēļā) izsoles interesenti izvērtē savu interesi par konkrēto cirsmu, rēķina cirsmas vērtību un izstrādes izmaksas, kā arī visbiežāk dodas apskatīt meža cirsmu dabā. 

 • Ņem vērā, ka gan laika taupīšanas nolūkos, gan arī stratēģijas vadīti, visbiežāk solītāji izsolē likmes publicē īsi pirms izsoles beigām.

4. Izsoles noslēgumā saņemsi paziņojumu par rezultātu

Izsoles noslēgumam, protams, vari sekot līdzi tiešsaistē - www.mezabirza.lv. Ja interese par cirsmu būs augsta, izsoles procesu būs īpaši interesanti vērot (to darām arī mēs 🙂). Bet kas tad notiek tālāk pēc noslēguma?
 

 • Izsoles uzvarētājs un arī Tu savā e-pastā saņem kontaktinformāciju. Attiecīgi, gan pircējs, gan pārdevējs varēs sazināties savā starpā.

 • Ja esi atzīmējis, ka izmantosi Meža Biržas cirsmas pirkuma līgumu, mēs sagatavosim šā līguma sagatavi, norādot visus datus par līguma dalībniekiem un līguma jeb izsoles objektu.

 • No mūsu komandas lieliskās kolēģes Ineses 1 darbadienas laikā saņemsiet e-pastā aizpildītu līguma formu, kuru atliks tikai parakstīt ar elektronisko parakstu!

 • Gadījumā, ja līgums jāparaksta pašrocīgi, aicinām sazināties ar pircēju un sarunāt abām pusēm ērtāko tikšanās vai pasta sūtīšanas veidu.

5. Nauda par cirsmu 10 darbadienu laikā

 • Meža Biržas cirsmas pirkuma līguma ietvaros pirkuma maksa ir jāpārskaita 10 darbadienu laikā.

 • Citu līgumu ietvaros termiņš var atšķirties (ja esi pievienojis izsolei savu līguma sagatavi, vai ja esat ar pircēju vienojies par citu norēķinu kārtību un termiņu).

 • Pircējs nomaksās arī nodokļus, un Tu saņemsi pirkuma maksu jau pēc nodokļu nomaksas. Vairāk par nodokļiem - Cirsmas pārdošanas nodoklis

 • Šeit var iepazīties ar Meža Biržas līguma paraugu - Cirsmas pirkuma līgums.
   

Tas arī viss! Īsumā - Tu publicē izsoli mūsu portālā un automātiski saņem paziņojumu par izsoles rezultātu un uzvarētāju. Paraksti līgumu un saņem naudu kontā!

Laikietilpīgākais darbs ir izsoles datu ievade, bet pēc tam tikai jāgaida jaunumi. Un starpcitu - varam aiztaupīt Tev laiku, ko pavadi izsoles sagatavošanā. Vienkārši atsūti mums uz e-pastu visus cirsmas izsoles dokumentus (primāri - cirsmas novērtējumu/dastojumu un ciršanas apliecinājumu) un mēs izveidosim izsoli Tavā vietā. Par to ir jāsamaksā izsoles sagatavošanas un publicēšanas maksa 121 EUR apmērā.


Ja rodas kādas neskaidrības, droši sazinies ar mums! Tā teikt, zvans draugam un palīdzēsim tikt galā ar izsoles ievietošanu un citiem jautājumiem, kas radīsies procesā.
 

Telefons: +371 28 68 40 88

E-pasts: info@mezabirza.lv

Reģistrēties Meža Biržā