Par mums

Meža birža ir tīmekļa vietne, kas piedāvā iespēju mežsaimniecības nozares profesionāļiem un mežu īpašniekiem elektroniskas izsoles formātā pirkt un pārdot augoša meža cirsmas. Meža biržā iespējams sekot līdzi aktuālajam koksnes tirgum Latvijā. 

Izsoles notiek tradicionālā angļu izsoļu veidā. Izsoles laiku un sākumcenu nosaka īpašnieks. Izsoles laikā pircēji sola savu cenu, un izsoles objekts tiek pārdots pircējam, kurš nosolījis augstāko cenu. Izsoles procesā pircēji savā starpā ir anonīmi, tie sarakstā parādās kā Solītājs 1, Solītājs 2 utt. Solītāju identitāte ir redzama tikai cirsmas pārdevējam. Kad izsole ir veiksmīgi nosolīta, beigušās izsoles skatā pie izsoles cenas lauka pārdevējam un nosolītājam parādās attiecīgi pircēja un pārdevēja kontaktinformācija un nākošais solis ir līguma slēgšana starp pircēju un pārdevēju. Līgumā atrunātie nosacījumi un apmaksas termiņi ļauj būt drošam par darījumu. Ja izsolē nav noticis neviens solījums, pārdevējs bez maksas var izsoli ievietot atkārtoti.

Pakalpojums izstrādāts kvalitatīvi un profesionāli, pie izsoles iesniegšanas tiek pieprasīta pilnvērtīga informācija par izsolāmo cirsmu. Meža birža cirsmas sagatavošanas prasības būtiski neatšķiras no prasībām, kas jebkurā gadījumā jāveic cirsmas pārdošanas nolūkā. Izveidotā sistēma ļauj izsolēs pārdot cirsmu ne tikai nozares profesionāļiem, bet arī privātpersonām, kam nav iepriekšējas pieredzes cirsmu pārdošanā. Nepieciešamības gadījumā rekomendējam izmantot mežsaimniecības speciālistu, meža īpašnieku apvienību vai biedrību palīdzību. 

Piedalīties izsolēs var tikai portālā www.mezabirza.lv reģistrēti dalībnieki. Tie var būt gan privātas personas, gan arī juridiskas personas - iestādes un uzņēmumi, kas paši ir meža īpašnieki vai apsaimniekotāji.

Atšķirībā no parastiem vispārīgiem izsoļu portāliem, mēs prasām profesionālu pieeju arī no izsoles dalībniekiem-solītājiem. Tas nozīmē, ka ir nepieciešama zināma drošība par solītāju patiesajiem nodomiem un spējām un jābūt sakārtotām līgumiskām/juridiskām lietām ("papīriem" jābūt kārtībā).

Izsoles norise

Uzņēmuma rekvizīti:

​Nosaukums ​SIA "Meža birža"
Reģ.nr. ​44103084337
PVN maksātāja nr. LV44103084337
Juridiskā adrese Dēļu 4-8, Riga, LV 1004, Latvija

Maksājumu rekvizīti:

​Banka Citadele banka AS  
Bankas konts:  LV87PARX0023271030001