Finierklučiem cenas zemākas | Meža Biržas cenu apkopojums par jūniju

cirsmu cenas 2024 meža birža jūnijs

Tveicīgs jūnijs aizvadīts un atskatīsimies, kādas cenu tendences bija novērotas jūnijā.

Ja vienā teikumā - skujkoks turpina savu augšupeju, bērza finierklučiem ievērojams cenas samazinājums un lapu koki kopumā bez īpašām izmaiņām. 


Skujkoku sortimentā turpinās neliels cenu kāpums par pāris euro, pamatā gulsnim, egles gulsnim saglabājas vidēji 4-5 EUR vairāk kā priedei, Rīgas ostā sasniedzot ap 87 EUR kubikmetrā, priedei ap 82 EUR. Salīdzinot ar zāģbaļķu iepirkuma cenām, kas ir drīzāk nemainīgas ap 90-100 EUR robežās - cenu starpība starp gulsni un zāģbaļķa sortimentu sarūk. Turklāt, arī sauskaltušajiem kokiem gulšņa sortimenta cena ir ap 70 EUR kubikmetrā, kas noteikti veicina interesi un cenu arī par mizgraužu bojātiem un sauskaltušajiem skujkokiem.


Otra koku suga, kurā var novērot cenu svārstības, ir bērzs. B klases finierkluču cenas maijā nokrita par vidēji 10 EUR un jūnijā vidēji vēl par 10 EUR. Attiecīgi šobrīd to cena ir vidēji ap 90-100 EUR/m3. Jārēķinās, ka neizbēgami šīm izmaiņām būs ietekme arī uz bērzu cirsmu cenām. Labā ziņa, ka par dažiem euro bērza papīrmalka saglabā augšupeju, Rīgas ostās sasniedzot 63-65 EUR robežu. 
Pārējiem lapu kokiem un enerģētiskai koksnei - jūnijs nav nesis nekādas būtiskas izmaiņas.


Par cirsmu izsolēm - kādu laiku nebija sasniegta 80 EUR/m3 cenas atzīme. Jūnija izskaņā viena skujkoku cirsma Meža Biržā šādu cenu sasniedza, ar ko arī apsveicam cirsmas īpašnieku!


Vērts zināt: 1.augustā beidzas ierobežojumi mežizstrādes darbiem aizsargājamo ainavu apvidos, piemēram, Veclaicenes, Vestienas, Vecpiebalgas u.c. Ja Tev ir plānota cirsma šādā teritorijā, tad ir vērts apsvērt to realizēt jūlija beigās vai augustā - nosacīti sausajā sezonā un pirms beidzas egļu astoņzobu mizgrauža ierobežojumi. Pēc 1.septembra piedāvājums cirsmām objektīvi būs lielāks, kas var ietekmēt arī kopējo interesi un aktivitāti par Tavu cirsmu.

Ernests Gabrāns, Meža Biržas līdzdibinātājs
 

Jūnija cirsmu izsoļu statistika

  • 2024.gada maijā Meža Biržā tika iesniegtas 12 cirsmu izsoles, no kurām veiksmīgi noslēdzās 11  cirsmu izsoles.
  • Kopējā izcērtamā platība - 43,4 ha.
    Apskatot izsoļu sākumvērtību un pārdošanas cenu starpību:
  • vidējais cenas pieaugums -  nepilni 32 %.
  • kopējā darījumu summa - 484,4 tūkstoši.
     

meža cirsmu cenas 2024 jūnijscirsmu cenas 2024 jūnijscirsmu cenas 2024cirsmu cenas 2024


Sazinies ar mums vai reģistrējies - priecāsimies Tev palīdzēt iegūt vairāk!

Telefons: 28 68 40 88

Reģistrēties Meža Biržā