Pārdošana

Atšķirībā no citiem izsoļu portāliem, Mezabirza.lv nodrošina profesionālu pieeju meža resursu izsoļu rīkošanā un prasa to pašu no izsoļu dalībniekiem. Tas nozīmē, ka, piesakot cirsmu vai apaļkokus izsolē, nepieciešama pilnvērtīga informācija par izsolāmo cirsmu vai apaļkokiem un līgumiskām un likumiskām lietām jābūt sakārtotām. Ar šo nosacījumu apkopojumu var iepazīties Lietošanas noteikumos

Profesionāliem mežsaimniekiem šo prasību izpilde problēmas nesagādās. Savukārt cirsmu pārdevējiem bez pieredzes un zināšanām rekomendējam izmantot mežsaimniecības speciālistu vai meža īpašnieku apvienību vai biedrību palīdzību.

Cirsmas sagatavošanas un organizācijas prasības, lai pārdotu cirsmu Mezabirza.lv, būtiski neatšķiras no prasībām, kas jāveic jebkurā gadījumā, ja paredzēts pārdot cirsmu.

Cirsmu un apaļkoku izsolēs var pārdot tikai Mezabirza.lv reģistrēti dalībnieki.

Izsoles ievietošana ir par maksu. Cenrādi var apskatīt Palīdzības sadaļā Maksājumi. Portālā Mezabirza.lv savas cirsmas un apaļkokus izsolei var iesniegt arī juridiskas personas - iestādes un uzņēmumi, kas paši ir meža īpašnieki vai apsaimniekotāji.

Izsoles notiek tradicionālā angļu izsoļu veidā, kurā īpašnieks norāda sākumcenu. Izsoles laikā pircēji sola savu cenu, un izsoles objekts tiek pārdots pircējam, kurš nosolījis augstāko cenu. Izsoles procesā pircēji savā starpā ir anonīmi, tie sarakstā parādās kā Solītājs 1, Solītājs 2 utt. Solītāju identitāte ir redzama tikai cirsmas pārdevējam. Kad izsole ir nosolīta, beigušās izsoles skatā pie izsoles cenas lauka pārdevējam un nosolītājam parādās attiecīgi pircēja un pārdevēja kontaktinformācija.