Pirkšana/Solīšana

Pirkšana/Solīšana

Atšķirībā no parastiem vispārīgiem izsoļu portāliem, mēs prasām profesionālu pieeju arī no izsoles dalībniekiem-solītājiem. Tas nozīmē, ka ir nepieciešama zināma drošība par solītāju patiesajiem nodomiem un spējām un jābūt sakārtotām līgumiskām/juridiskām lietām ("papīriem" jābūt kārtībā).

Lai piedalītos izsolēs kā pircējs/solītājs vietnē Mezabirza.lv nepieciešams reģistrēties sistēmā ar savu lietotāja vardu, paroli un kontaktinformāciju. Tas ir nepieciešams tikai vienu reizi un nav nepieciešams atkārtot, katrai izsolei. Piezīme: Moderators var pieprasīt atsūtīt kādu dokumentālu pierādījumu, Jūsu uzrādītās kontaktinformācijas pareizībai un/vai pārstāvības apliecinājumu. 

Piedalīšanās izsolēs - gan izsoles ievietošana, gan solīšana ir par maksu. Viens solījums solītājam maksā 7 Mezabirza.lv Čiekurus. Solījumu maksa ierobežo sasteigtus un nepārdomātus solījumus no solītāju puses.

Solījumu maksa tiek automātiski atskaitīta no lietotāja kontā esošajiem Čiekuriem. Ja to atlikums ir par mazu, izsoli solīt nevar. t.i. lai varētu veikt jaunu solījumu, nepieciešams iegādāties papildus Čiekurus un Jums būs iespēja ievadīt jaunu solījumu. Apmaksas kārtību skatīt Palīdzības sadaļā Maksājumi. Savu čiekuru konta atlikumu vienmēr var redzēt sadaļā Mans konts - Maksājumi. 

Izsoļu sistēmā darbojas solīšanas minimālais solis ( 70 EUR).  Tas nozīmē, ka katrs nākamais solījums iespējams vismaz par minimālo noteikto soli. Solītājs var izvēlēties solīt arī lielāku soli par minimālo. 

Cirsmas pirkuma līgums (CPL), kā jebkurš līgums, ir vienošanās starp pusēm, dotajā gadījumā – starp pārdevēju un pircēju.

Ja Jūs esat nosolījis cirsmu – piedāvājis augstāko cenu, tad jūs iegūstat tiesības noslēgt CPL. Tālāk seko CPL nosacījumu saskaņošana starp jums un pārdevēju, ja kāds no CPL nosacījumiem jums tomēr nav pieņemams, tas ir papildināms vai grozāms. Saskaņošana gan ir atkarīga no tā, cik lielā mērā pārdevējs būs gatavs vai varošs piekāpties pirkuma nosacījumiem, kurus izvirzījis pārdodamajai cirsmai.